Informacje

 • Wszystkie kilometry: 214443.61 km
 • Km w terenie: 5226.55 km (2.44%)
 • Czas na rowerze: 430d 14h 55m
 • Prędkość średnia: 20.75 km/h
 • Więcej informacji.
baton rowerowy bikestats.pl
Jak to drzewiej bywało: button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Zaprzyjaźnione blogi i strony

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy aard.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Czwartek, 24 sierpnia 2023 Kategoria !Surlier, Wyprawa

Basking in the Fucking Sun, dz. 10

Wstaję tym razem o świcie. Zimno! 8 stopni! No, ale jestem na 1050m. Zresztą lepsze to niż upał :-P Namiot zwijam kompletnie mokry od rosy. 
Po wczorajszej hiszpańskiej masakrze nie czuje się źle, ale werwy też specjalnie nie mam. Wyjazd dopiero o 9:30. I prawie natychmiast się rozbieram, bo jest już 17 stopni i pod górę. I w słońcu. A zaraz potem mijam hiszpańskie abecadło. 


Na początek sporo czech z lekką inklinacją ku górze. Nawet nieźle jadę. Potem solidniejszy podjazd na 1450, 60m zjazdu i dalej na 1620. Psuje się nawierzchnia i jest już full lampa i ponad 30. Zaczynam się wlec jak wczoraj...

Zjazd z 1620 beznadziejny, bo nawierzchnia wciąż fatalna. Dojeżdżam do miasteczka, biorę wodę z nieczynnej stacji benzynowej, a pod kranikiem rośnie mięta. I jak pachnie, gdy się ją zmoczy... :-)
Potem lekko w górę doliną, a potem już 4-7% na biga. Wciąż pełne słońce i termometr pokazuje 44...!! Wlokę się jak potępieniec!
Wreszcie jest big o godz. 15 i zaczyna się chmurzyć. I z oddali słychać grzmoty. Oho! Może zleje i na dole nie będzie 50 stopni...? :-)


Zjeżdżając wjeżdżam w strefę mokrej szosy. I od razu robi się 24. Zimno! :-P tak jest na wysokości 800. A na 600 już nie padało i znowu jest 38 jak panbuk przykazał. A potem i 40 z hakiem też! Aha, i solidnie wieje w ryj. Czasem ciężko jechać z górki szybciej niż 20 kmh... 
Na 500 zaczyna się droga z zakazem dla rowerów. Zwykła krajówka, a jednak. Oglądam moje opcje i alternatywą jest równoległa droga, która ewidentnie robi czechy. No nie! Wiatr w ryj mi wystarczy! Tu przynajmniej jest równo pół procent w dół. Ryzykuje i jadę po zakazie. 
W połowie postój na suszenie namiotu. Akurat w tych 40 stopniach to wyschnie w kwadrans. A wysuszyć muszę, bo teraz kilka noclegów z rzędu pod dachem, więc by mi zgnił. Suszenie to wszelakoż pikuś. ZŁOŻENIE namiotu w tym wietrze, to jest wyzwanie! Przy użyciu dwóch bidonów i kamienia jakoś się udaje, ale znów jestem wykończony. Po postoju! :-P


Dalej znów z zakazem, ale po 6 km walki z wiatrem szosa normalnieje i ostatnie 6 już na legalu. I wtedy zmieniam dolinę (i ruszam pod górę, ale leciutko). I tu, proszę, wiatr w plecy! Hurra! 
Do Pola de la Lena docieram już w miarę sprawnie. Tu większe zakupy i o 18:30 ruszam ku kwaterze. Jeszcze 5 km. Nadal z wiatrem, ale zrobiły się solidne czechy. Ledwo, ale jakoś jadę. 


Wreszcie jest. Compomanes i mój hotelik na kilka nocy. Nawet niezły. Bez klimy ofc, ale piętro pierwsze z trzech, wschodnia orientacja, balkon. Plus lodówka, mikrofala, wifi i pralka. Brakuje tylko czajnika i wygodnego krzesła. Ale jest okej, idzie żyć! Uff. Myć, żryć (patatas bravas, skrzydełka pieczone i fasolka szparagowa ze słoika, mniam!), odpoczywać! :-)

 • DST 104.29km
 • Teren 0.30km
 • Czas 05:25
 • VAVG 19.25km/h
 • VMAX 60.96km/h
 • Temperatura 44.0°C
 • Podjazdy 1245m
 • Sprzęt Surlier
 • Aktywność Jazda na rowerze

Komentarze
To stąd te upały!
huann
- 20:28 niedziela, 27 sierpnia 2023 | linkuj
To niedopsz. To tylko pogorszy globalne ocieplenie.
aard
- 20:21 sobota, 26 sierpnia 2023 | linkuj
Dobrze, że jest jedzenie na koniec wpisu, bo by była sama istna męka ;) A może warto rozważyć w dzień spanie, a jeżdżenie tylko wieczorami i rankami albo nawet jakoś nocą?

A propies abecadła, to ktoś kiedyś powiedział, że przy menopauzie często znacząco spada albedo...
huann
- 23:11 czwartek, 24 sierpnia 2023 | linkuj
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!

Blogi rowerowe na www.bikestats.pl